CANLI: Meteoroloji’den peş peşe uyarılar geliyor! Başkenti dolu vurdu

 

CANLI AKTARIYORUZ

14:56 28 Nisan 2024

ANKARA’YI DOLU VURDU

Ankara Valiliği, pazar günü için il genelinde görülecek gök gürültülü sağanak yağışların başlayacağı tahminlerine yer vermişti. Başkentte yapılan uyarının ardından öğlen saatlerinde gök gürültülü sağanak yağış etkisini gösterirken Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler kapanan yollara müdahale etti. Sağanak yağış yerini doluya bıraktı. Yaklaşık 5 dakika süren dolu nedeniyle bazı yerlerde taşkınlar oldu, sürücüler zor anlar yaşadı.

14:40 28 Nisan 2024

İSTANBUL’DA SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLDU

İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren sağanak yağış birçok ilçede etkisini göstermeye devam ediyor. Silivri Piri Mehmet Paşa Mahallesi’nde cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşurken, Boğluca Deresi’nin ise yağmurun ardından dereye karışan çamur nedeniyle rengi değişti. Bazı vatandaşlar şemsiye ile çıkarken, bazı vatandaşlar ise yağmura hazırlıksız yakalandı.

14:30 28 Nisan 2024

TEKİRDAĞ’DA 10 DAKİKADA SOKAKLAR DEREYE DÖNDÜ

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur, hayatı olumsuz etkiledi. Bardaktan boşalırcasına aniden bastıran yağmur, bazı sokakları dereye çevirdi. Zaman zaman rögar kapaklarından taşan sular, adeta bir nehir gibi aktı. TESKİ ekiplerince rögar kapakları açılarak suyun gidişi sağlanırken sokaktan geçen sürücülerde dere gibi akan su nedeniyle ilerlemekte güçlük çekti.

14:00 28 Nisan 2024

ESKİŞEHİR

Güne yağmurla başlayan Eskişehir’in merkezi noktalarındaki durgunluk dikkat çekerken, sokak hayvanları oluşan sessizliğin tadını çıkardı

13:08 28 Nisan 2024

METEOROLOJİ’DEN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Kırklareli, Tekirdağ, Kütahya, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevreleri, Çanakkale’nin doğu kesimleri ile Orta ve Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Ankara, Çankırı, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ile Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

10 KENTTE SARI ALARM

Amasya, Ankara, Bolu, Çankırı, Kastamonu, Ordu, Samsun, Tokat, Kırıkkale, Karabük

Canlı Anlatım Özeti

  • ANKARA’YI DOLU VURDU
  • İSTANBUL’DA SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLDU
  • TEKİRDAĞ’DA 10 DAKİKADA SOKAKLAR DEREYE DÖNDÜ
  • ESKİŞEHİR
  • METEOROLOJİ’DEN UYARI

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x