Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin (SBB) Ladik ilçesi Büyükalan Mahallesi’nde 850 dönüm araziye kurduğu GES (güneş enerji santralı) projesi köylülerin eylemlerine karşın faaliyete geçti. Belediyeden yapılan açıklamada, “GES güneş enerjisinden yılda 90 milyon kilovatsaat elektrik üretecek. Aralarında hafif raylı sistem tramvaylarında olduğu birçok tesisinin orta düzeyde tükettiği elektrik maliyetlerini büyük oranda düşürecek. Proje, kurum bütçesine yılda yaklaşık 250 milyon TL tasarruf sağlayacak” dendi. Projenin hayvancılık ve tarım yaptıkları mera alanına yapılmasına tepki gösteren çiftçiler daha önce defalarca jandarmayla karşı karşıya kalmışlardı
Related Posts
Manisa’da uyuşturucu operasyonu: 2 gözaltı
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde jandarma ekipleri tarafından 2 şüpheli şahsın evlerinde yapılan aramada çok sayıda sentetik ecza hapı, esrar ve tabanca ele geçirildi. Gözaltına alınan 2 şüpheli hakkında adli işlemlere başlandığı bildirildi.
Ticaret Bakanlığı açıkladı: 922 milyon lira değerinde kaçakçılık önlendi
Ticaret Bakanlığı, Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucu yaklaşık 922 milyon lira değerinde uyuşturucu, gümrük kaçağı altın, sigara, yedek parça ve eşya ele geçirildiğini açıkladı.
CHP’li Erhan Adem: Çiftçi hak ettiği yerde değil, reform gerekli
Cumhuriyet Halk Partisi Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, partisinin tarımda reform için hazırladığı paketi ve projelerini anlattı.